0

Edycji

0

Par mentoringowych

0

Dzieci w programie wolontariatu

0

Uczestniczek Women in Tech Camp

Tylko 13% studentów informatyki w Polsce to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. W Polsce niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się na 50 000, a w Europie niedobór ten wynosi 1 milion. Zwiększenie liczby kobiet na rynku pracy w obszarze informatyki może powiększyć europejski PKB o 9 miliardów Euro rocznie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom ekonomiczno-społecznym powstał program IT for SHE, program dla kobiet pełnych pasji dla technologii, programowania i informatyki. Wysiłek włożony w program i jego fantastyczne efekty zaowocowały w otrzymanie prestiżowej nagrody European Digital Skills Awards wręczanej przez Komisję Europejską za najlepsze działanie dla kobiet w technologiach w Europie.

Celem programu IT for SHE jest pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. 

Jego elementy to: 

  • największy w europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT Women in Tech Camp;
  • program mentoringowy w najlepszymi mentorami w obszarze nowych technologii;
  • program wolontariatu dla dzieci z miejscowości do 30 tys. mieszkańców – wolontariuszki wspólnie z mentorami, prowadzą dla dzieci, zajęcia IT for SHE Kids z programowania i nowych technologii;
  • Akademia Edukatorów – seria bezpłatnych szkoleń online dla nauczycieli;
  • podsumowanie programu odbywa się na największym wydarzeniu dla kobiet w technologiach w tej części świata – konferencji Perspektywy Women in Tech Summit.

#1

PROGRAM

MENTORINGOWY

W jego ramach  zapraszamy studentki kierunków informatycznych do aplikownia, by znaleźć się pod  opieką mentorki lub mentora z czołowych firm technologicznych.  We współpracy z nimi będziecie rozwijać swój potencjał, wiedzę z zakresu programowania i zarządzania, a także realizować ambitne projekty technologiczne.
Dostępni są mentorzy z takich firm jak: Accenture, Aptiv, Citi, Ericsson, Goldman Sachs, Intel, Motorola, NatWest, P&G, Point72, State Street.

WIECEJ INFORMACJI

#2

PROGRAM WOLONTARIATU

& IT for SHE Kids

Jeśli jesteś studentką i chcesz włączyć się do programu w roli ekspertki od nowych technologii, zgłoś się! Weź udział w szkoleniu z udziałem znakomitych ekspertów. Wybierz szkołę i termin, w którym chcesz poprowadzić zajęcia. Zorganizuj swoje projekty edukacyjne dla najmłodszych w zespole 2-osobowym! Możesz zgłosić się ze znajomą lub samodzielnie.

Razem rozbudzimy miłość do nowych technologii!

#3

AKADEMIA

EDUKATORÓW

Wierzymy, że przyszłość naszego świata leży w nowych technologiach. Przyszłość nowych technologii jest w rękach naszych dzieci (w równej mierze dziewczynek i chłopców). A przyszłość dzieci – w rękach Edukatorów.

Dlatego, wraz z partnerami programu IT for SHE, już po raz drugi organizujemy serię spotkań online dla edukatorów STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) z całej Polski. Akademia Edukatorów to seria spotkań online na temat nowych technologii i edukacji w tym zakresie dla edukatorów pracujących z dziećmi i młodzieżą z całej Polski.

Celem Akademii jest wspieranie edukatorów, nauczycieli, dyrektorów szkół i placówek edukacyjnych w profesjonalizacji ich pracy – inspirowanie, dzielenie się wiedzą, praktycznymi rozwiązaniami i narzędziami pomagającymi w prowadzeniu ciekawych i inspirujących zajęć z programowania, nowych technologii oraz przedmiotów ścisłych dla dzieci i młodzieży.

Spotkania w ramach Akademii prowadzą specjaliści z najlepszych firm technologicznych, przedstawiciele instytucji na co dzień zajmujących się edukacją STEM, aktywni nauczyciele, a także wybitne studentki kierunków informatycznych – laureatki programu IT for SHE.

Razem rozbudzamy miłość do nowych technologii!

#4

WOMEN

IN TECH CAMP

Women in Tech Camp to czterodniowe wydarzenie – będące częścią programu IT for SHE, wspierającego edukację wyższą dziewczyn w obszarze STEM oraz kariery kobiet w branży technologicznej – przeznaczone jest dla 160 najzdolniejszych studentek kierunków informatycznych, na które czeka cykl warsztatów technicznych i soft skill’owych prowadzonych przez najlepszych ekspertów z branży, spotkania z wybitymi mentorkami i mentorami z technologii, udział w ekskluzywnym Career Day oraz dużo networkingu i dobrej zabawy. A to wszystko w pięknej scenerii Bukowiny Tatrzańskiej!

Najbliższa, szósta już edycja, największego w Europie campu dla dziewczyn z nowych technologii, odbędzie się już 6-8 grudnia 2022 r.

FILMY

PARTNERZY

PARTNERZY – WOLONTARIAT i AKADEMIA EDUKATORÓW IT FOR SHE