0
Edycji
0
Par mentoringowych
0
Dzieci w programie wolontariatu
0
Uczestniczek Women in Tech Camp

Tylko 13% studentów informatyki w Polsce to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. W Polsce niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się na 50 000, a w Europie niedobór ten wynosi 1 milion. Zwiększenie liczby kobiet na rynku pracy w obszarze informatyki może powiększyć europejski PKB o 9 miliardów Euro rocznie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom ekonomiczno-społecznym powstał program IT for SHE, program dla kobiet pełnych pasji dla technologii, programowania i informatyki. Wysiłek włożony w program i jego fantastyczne efekty zaowocowały w otrzymanie prestiżowej nagrody “European Digital Skills Awardswręczanej przez Komisję Europejską za najlepsze działanie dla kobiet w technologiach w Europie.

Celem programu IT for SHE jest pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. 

Jego elementy to: 

  • największy w europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT Women in Tech Camp;
  • program mentoringowy w najlepszymi mentorami w obszarze nowych technologii;
  • program wolontariatu dla dzieci z miejscowości do 30 tys. mieszkańców – wolontariuszki wspólnie z mentorami, prowadzą dla dzieci, zajęcia IT for SHE Kids (online) z programowania i nowych technologii;
  • “Akademia Edukatorów” – seria bezpłatnych szkoleń online dla nauczycieli;
  • podsumowanie programu odbywa się na największym wydarzeniu dla kobiet w technologiach w tej części świata – konferencji Perspektywy Women in Tech Summit.

#1

PROGRAM

MENTORINGOWY

W jego ramach  zapraszamy studentki kierunków informatycznych do aplikownia, by znaleźć się pod  opieką mentorki lub mentora z czołowych firm technologicznych.  We współpracy z nimi będziecie rozwijać swój potencjał, wiedzę z zakresu programowania i zarządzania, a także realizować ambitne projekty technologiczne.
Dostępni są mentorzy z takich firm jak: Accenture, Citi, Ericsson, Goldman Sachs, Intel, NatWest, P&G, Motorola, Point72.

WIECEJ INFORMACJI

#2

PROGRAM WOLONTARIATU

& IT for SHE Kids

IT for SHE to program wolontariatu, w ramach którego aktywne studentki kierunków informatycznych i technicznych będą w miesiącach lipiec-październik prowadzić zajęcia online z programowania i nowych technologii dla dzieci ze szkół podstawowych z małych miejscowości i wsi w całej Polsce.

Celem programu jest zwiększenie zainteresowania obszarem STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) wśród dzieci, promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych i uruchamianie ich potencjału społecznego.

Chcesz włączyć się do programu w roli ekspertki od nowych technologii? Weź udział w szkoleniu z udziałem znakomitych ekspertów. Wybierz szkołę i termin, w którym chcesz poprowadzić zajęcia. Zorganizuj swoje projekty edukacyjne dla najmłodszych w zespole 2-osobowym! Możesz zgłosić się ze znajomą lub samodzielnie.

Projekt edukacyjny w ramach Wolontariatu IT for SHE to seria 3 spotkań online, które odbywać się będą w wybranym okresie w miesiącach lipiec – październik. Każde spotkanie będzie trwało 1,5-2h. Program zajęć pomożemy Ci przygotować w ramach 3-dniowego szkolenia dla wolontariuszek (9-11.07.2021). Podczas programu pary przeprowadzą 2 projekty edukacyjne IT for SHE Kids.

Razem rozbudzimy miłość do nowych technologii!

Jeśli jesteś zainteresowana udziałem, wciąż możesz się zapisać!

#3

AKADEMIA

EDUKATORÓW

Wierzymy, że przyszłość naszego świata leży w nowych technologiach. Przyszłość nowych technologii jest w rękach naszych dzieci (w równej mierze dziewczynek i chłopców). A przyszłość dzieci – w rękach Edukatorów.

Dlatego, wraz z partnerami programu IT for SHE, już po raz drugi organizujemy serię spotkań online dla edukatorów STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) z całej Polski. Akademia Edukatorów to seria spotkań online na temat nowych technologii i edukacji w tym zakresie dla edukatorów pracujących z dziećmi i młodzieżą z całej Polski.

Celem Akademii jest wspieranie edukatorów, nauczycieli, dyrektorów szkół i placówek edukacyjnych w profesjonalizacji ich pracy – inspirowanie, dzielenie się wiedzą, praktycznymi rozwiązaniami i narzędziami pomagającymi w prowadzeniu ciekawych i inspirujących zajęć z programowania, nowych technologii oraz przedmiotów ścisłych dla dzieci i młodzieży.

Spotkania w ramach Akademii prowadzą specjaliści z najlepszych firm technologicznych, przedstawiciele instytucji na co dzień zajmujących się edukacją STEM, aktywni nauczyciele, a także wybitne studentki kierunków informatycznych – laureatki programu IT for SHE.

Harmonogram Akademii Edukatorów 2021:

13.05 – 27.06.2021

Zapisy Ekspertów do Akademii Edukatorów IT for SHE

od 15.06.2021

Zgłoszenia Nauczycieli i Edukatorów do Akademii Edukatorów IT for SHE

30.06.2021

Szkolenie dla Ekspertów – prowadzących webinaria

26.08.2021

Akademia Edukatorów – spotkanie I – „Narzędzia i platformy”

23.09.2021

Akademia Edukatorów – spotkanie II – „Edukacja online”

21.10.2021

Akademia Edukatorów – spotkanie III – „Dziewczynki w technologiach & nauka dzieci”

Zapraszamy do udziału.

Operatorem programu jest PROGRAM Projektor.

Razem rozbudzamy miłość do nowych technologii!

#4

WOMEN

IN TECH CAMP

Women in Tech Camp to obóz dla najzdolniejszych studentek informatyki z polskich uczelni technicznych. W tym roku odbędzie się już czwarta edycja największego w Europie obozu tematycznego dla dziewczyn w IT. Dla studentek jest to niezwykła okazja do zgłębienia tajników zaawansowanego programowania, spotkania wybitnych mentorów i mentorek oraz zaplanowania kariery profesjonalnej i ścieżki rozwoju osobistego w branży technologicznej. Dziewczyny stworzą też network inspiracji i wzajemnego wsparcia, który stanowić będzie fundament dla ruchu wybitnych kobiet w IT.

Do aplikowania na Women in Tech Camp zapraszamy dziewczyny, które chcą tworzyć przyszłość nowych technologii! 🙂

Women in Tech Camp 2021 odbędzie się 7-10 grudnia

Udział w obozie jest bezpłatny.

FILMY

PARTNERZY

PARTNERZY – WOLONTARIAT i AKADEMIA EDUKATORÓW IT FOR SHE