0

Lat

0

Maturzystek

0

Uczelni

Kampania Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! to pionierski i zarazem największy projekt promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

Idea projektu narodziła się w roku 2006. Od tamtego czasu w programie wzięło udział ponad 200 000 maturzystek, a popularność uczelni technicznych wśród dziewcząt z roku na rok rośnie.

IDEA

Dziewczyny na politechniki! i jej „młodsza siostra” – Dziewczyny do ścisłych! zainicjowane przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundację Edukacyjną Perspektywy, za najważniejszy cel stawiają sobie przełamywanie stereotypów w myśleniu i zachęcanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych.

Nauka i technologia potrzebują kobiet. Szczególnie teraz, kiedy kultura innowacji ma coraz większe znaczenie i w tym kierunku zmierza Europa i Polska.

DZIEŃ OTWARTY

Kulminacyjnym punktem akcji jest Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn. Kobiety pracujące na uczelniach, wykładowczynie, ale także studentki i absolwentki spotykają się z uczennicami, aby opowiedzieć im o swojej ścieżce kariery i zawodowych fascynacjach.

BIEG W KASKU

Biegi w kasku przeznaczone są dla maturzystek oraz dla wszystkich innych chętnych kobiet w dowolnym wieku. Zapraszamy też panów! Uczestniczki – zgodnie z nazwą biegu – wystartują w już szeroko rozpoznawalnym gadżecie akcji, czyli w kasku z logo Dziewczyny na politechniki! Biegi odbywają się na uczelniach w całej Polsce.

PARTNERZY

PARTNER TECHNOLOGICZNY