0

Edycji

0

Par mentoringowych

0

Podwieczorków Technologicznych

Kobiecy Mentoring rozwojowy to niezwykła szansa dla tych Dziewczyn, które planują karierę w globalnej korporacji, instytucji badawczej, na uczelni, chcą stworzyć własny start-up lub w inny sposób podbić świat technologii i nauki. 50 wybitnych Mentorek dzieli się doświadczeniem ze studentkami i doktorantkami kierunków STEM.

IDEA

Program Lean in STEM (Science, Technology, Engineering & Math) to wiązka rozwiązań networkingowych, inspiracyjnych i mentoringowych wspierających rozwój karier kobiecych w branży technologicznej i w nauce.

Inspiracją do jego powstania jest niezwykła książka Sheryl Sandberg, dyrektor Facebooka, Lean in (pol. Włącz się do gry). Książka ta zachęca do wspiernia się kobiet w branżach zdominowanych przez mężczyzn oraz do pielęgnowania ich umiejętności i ambicji przywódczych.

Program Mentoringu Kobiecego Lean In STEM – ma na celu wspieranie studentek i absolwentek uczelni technicznych w planowaniu i budowaniu kariery w branży technologicznej (pod kątem merytoryki – engineering i umiejętności zarządczych – leadership). Do programu zaprosiliśmy 50 znakomitych pań zaangażowanych w branżę technologiczną z obszaru biznesu, technologii, nauki i mediów

Mentoring kobiecy

to partnerska relacja między mistrzynią (mentorką) a uczennicą (mentee), zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału uczennicy. Polega na inspiracji, stymulowaniu i doradztwie opartych na bazie wiedzy, doświadczeń życiowych i zawodowych mentorki. Mentoring jest procesem dwustronnym – z tej relacji czerpie nie tylko mentee, ale też mentorka, która ma szansę zobaczyć wiele spraw z innej perspektywy i zyskać mnóstwo nowych impulsów do rozwoju osobistego.

Termin mentor

pochodzi z greckiej Odysei – od imienia przyjaciela Odyseusza, Mentora, któremu wyruszając pod Troję ten powierzył cały swój dom i kazał czuwać nad wszystkim. Mentor miał za zadanie wychowywać, nauczać i doskonalić Telemacha – syna Odyseusza. Obecnie, mianem mentora/mentorki określa się osobę o rozwiniętych kompetencjach, charyzmie, godną zaufania. Mistrza/Mistrzynię będących swojego rodzaju role model – wzorami do naśladowania w życiu profesjonalnym i osobistym.

MENTORKI

SYLWIA DE WEYDENTHAL

Client Partner CEE
Facebook

AGNIESZKA RYNKOWSKA

Dyrektor Marketing & Operations
Microsoft

MARTA ŁĘCZYCKA

Senior Operations Manager
Amazon

SYLWIA BILSKA

Commercial Director
PayU Central Europe

PARTNERZY