0
Par mentoringowych
0
Szkoleń
0
Miesięcy

Kobiety w Technologiach 2020. Rewolucja przyspiesza

Podczas Gali finałowej Shesnnovation Academy odbędzie się premiera raportu „Kobiety w technologiach 2020” – prezentującego sylwetkę współczesnej profesjonalistki budującej karierę w branży technologicznej. Raport przygotowano na podstawie wyników badania ankietowego 1000 respondentek – dostarcza on m.in. wiedzy o powodach, dla których kobiety zaczynają się interesować dziedzinami z obszaru STEM (nauki techniczne i ścisłe, głównie związane z nowoczesnymi technologiami i informatyką); o przebiegu kariery zawodowej kobiet związanych z branżą high tech, o problemach związanych z godzeniem ról (zawodowej i osobistej – matki) i z przebywaniem w środowisku z przewagą mężczyzn (występowanie seksizmu, kwestia kobiecej solidarności itp.), a także o ich chęci do zakładania startupów.

Pierwszy w Polsce program inkubacji startupów STEM tworzonych przez kobiety – oparty na intensywnym treningu umiejętności biznesowych, indywidualnym wsparciu wybitnych Mentorek oraz eksperckim doradztwie dziedzinowym.

Pierwszy w Polsce program inkubacji startupów STEM tworzonych przez kobiety – oparty na intensywnym treningu umiejętności biznesowych, indywidualnym wsparciu wybitnych Mentorek oraz eksperckim doradztwie dziedzinowym.

IDEA

SHESNNOVATION to unikatowy program skierowany do przedsiębiorczych studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych (szczególnie, ale nie tylko), gdzie pasja do technologii spotyka się z biznesowym „know-how”. To pierwszy i jedyny taki program w Polsce. To cykl spotkań, warsztatów i seminariów, spotkań z mentorami i ekspertami, którego efektem będzie stworzenie kobiecych startupów w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).

Czy wiesz, że

według raportu z 2018 roku przygotowanego przez Startup Poland jedynie w 26 % polskich start-upów kobieta występuje wśród założycieli? Chcemy, by coraz więcej kobiet otrzymało odpowiednie narzędzia i kompetencje, by osiągnąć sukces zawodowy i spełniać marzenia.

Cel

Założenie swojego własnego start-upu poprzez zbudowanie niezbędnych kompetencji, zarówno biznesowych, jak i miękkich oraz poprzez wsparcie mentorek i ekspertek programu SHESNNOVATION Academy.

My w tym pomożemy!

Program Shesnnovation Academy to specjalnie opracowany cykl spotkań, warsztatów i seminariów, spotkań z mentorami i ekspertami. Współpraca uczestniczki (Mentee) z Mentorką będzie się odbywać na zasadzie 1:1.

W ramach programu wsparcie i inspirację do działania otrzymuje także 10 istniejących już startupów STEM prowadzonych przez kobiety.

MENTORKI

lesniewska

BOŻENA LEŚNIEWSKA

Orange Polska
Board Member

boczkowska

KRYSTYNA BOCZKOWSKA

Robert Bosch Sp. z o.o.
CEO

dominika-bettman

DOMINIKA BETTMAN

Siemens Polska
CEO

Macias

EWA MACIAŚ

Google
Director of engineering

ORGANIZATORZY

citi_foundation_r_rgb-768x520

PARTNER MERYTORYCZNY

PARTNERZY

logo.jpg