0
Par mentoringowych
0
Szkoleń
0
Miesięcy

Kobiety w Technologiach 2020. Rewolucja przyspiesza

Podczas Gali finałowej Shesnnovation Academy odbędzie się premiera raportu „Kobiety w technologiach 2020” – prezentującego sylwetkę współczesnej profesjonalistki budującej karierę w branży technologicznej. Raport przygotowano na podstawie wyników badania ankietowego 1000 respondentek – dostarcza on m.in. wiedzy o powodach, dla których kobiety zaczynają się interesować dziedzinami z obszaru STEM (nauki techniczne i ścisłe, głównie związane z nowoczesnymi technologiami i informatyką); o przebiegu kariery zawodowej kobiet związanych z branżą high tech, o problemach związanych z godzeniem ról (zawodowej i osobistej – matki) i z przebywaniem w środowisku z przewagą mężczyzn (występowanie seksizmu, kwestia kobiecej solidarności itp.), a także o ich chęci do zakładania startupów.

Nie wiesz czy Twój pomysł jest wystarczający? Zastanawiasz się jak to będzie tak dokładnie wyglądać? Chcesz rozwiać swoje wątpliwości?
Już 8 września o godz. 16.00 Q&A online o programie Shesnnovation Academy!

ZAPISZ SIĘ!

Nie wiesz czy Twój pomysł jest wystarczający? Zastanawiasz się jak to będzie tak dokładnie wyglądać? Chcesz rozwiać swoje wątpliwości?

Wychodząc naprzeciw Waszym pytaniom szykujemy dla Was krótkie podsumowanie z Q&A o programie. Więcej informacji wkrótce na stronie!

 

IDEA

SHESNNOVATION to unikatowy program skierowany do przedsiębiorczych studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych (szczególnie, ale nie tylko), gdzie pasja do technologii spotyka się z biznesowym „know-how”. To pierwszy i jedyny taki program w Polsce. To cykl spotkań, warsztatów i seminariów, spotkań z mentorami i ekspertami, którego efektem będzie stworzenie kobiecych startupów w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).

Czy wiesz, że

według raportu z 2018 roku przygotowanego przez Startup Poland jedynie w 26 % polskich start-upów kobieta występuje wśród założycieli? Chcemy, by coraz więcej kobiet otrzymało odpowiednie narzędzia i kompetencje, by osiągnąć sukces zawodowy i spełniać marzenia.

Cel

Założenie swojego własnego start-upu poprzez zbudowanie niezbędnych kompetencji, zarówno biznesowych, jak i miękkich oraz poprzez wsparcie mentorek i ekspertek programu SHESNNOVATION Academy.

My w tym pomożemy!

Program Shesnnovation Academy to specjalnie opracowany cykl spotkań, warsztatów i seminariów, spotkań z mentorami i ekspertami. Współpraca uczestniczki (Mentee) z Mentorką lub Mentorem będzie się odbywać na zasadzie 1:1.

W ramach programu wsparcie i inspirację do działania otrzymuje także 10 istniejących już startupów STEM prowadzonych przez kobiety.

MENTORKI

lesniewska

BOŻENA LEŚNIEWSKA

Orange Polska
COO

boczkowska

KRYSTYNA BOCZKOWSKA

Robert Bosch Sp. z o.o.
b. CEO

dominika-bettman

DOMINIKA BETTMAN

Siemens Polska
CEO

Macias

EWA MACIAŚ

Google
Director of engineering

ORGANIZATORZY

citi_foundation_r_rgb-768x520

PARTNER MERYTORYCZNY

PARTNERZY

logo.jpg