0
Edycje
0
Par mentoringowych
0
Dzieci w programie wolontariackim
0
Uczestniczek Women in Tech Camp

Tylko 13% studentów informatyki w Polsce to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. W Polsce niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się na 50 000, a w Europie niedobór ten wynosi 1 milion. Zwiększenie liczby kobiet na rynku pracy w obszarze informatyki może powiększyć europejski PKB o 9 miliardów Euro rocznie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom ekonomiczno-społecznym powstał program IT for SHE, program dla kobiet pełnych pasji dla technologii, programowania i informatyki. Wysiłek włożony w program i jego fantastyczne efekty zaowocowały w otrzymanie prestiżowej nagrody “European Digital Skills Awardswręczanej przez Komisję Europejską za najlepsze działanie dla kobiet w technologiach w Europie.

Celem programu IT for SHE jest pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. 

Jego elementy to: 

  • największy w europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT – Women in Tech Camp;
  • program mentoringowy w najlepszymi mentorami w obszarze nowych technologii;
  • program wolontariacki dla dzieci z miejscowości do 30 tys. mieszkańców – wolontariuszki wspólnie z mentorami, prowadzą dla dzieci, zajęcia z programowania i nowych technologii oraz “Akademia edukatorów” dla nauczycieli;
  • podsumowanie programu odbywa się na największym wydarzeniu dla kobiet w technologiach w tej części świata – konferencji Perspektywy Women in Tech Summit.

#1

PROGRAM

MENTORINGOWY

W jego ramach  zapraszamy studentki kierunków informatycznych do aplikownia, by znaleźć się pod  opieką mentorki lub mentora z czołowych firm technologicznych.  We współpracy z nimi będziecie rozwijać swój potencjał, wiedzę z zakresu programowania i zarządzania, a także realizować ambitne projekty technologiczne.
Dostępni są mentorzy z takich firm jak: Citi, Google, Facebook, Intel, Ericsson, Goldman Sachs, P&G, RBS i Tomtom.

#2

WOMAN

IN TECH DAY

Women in Tech Day to nowy segment programu IT for SHE kierowany do studentek i doktorantek kierunków technicznych i ścisłych, jego celem jest wsparcie w zakresie znalezienia i zdefiniowania ścieżki kariery młodych kobiet, jak i  wsparcie ich w wejściu na rynek pracy.

W ramach Women in Tech Day wspólnie z ekspertami z zaprzyjaźnionych firm technologicznych zorganizujemy na ponad 15 politechnikach i wydziałach ścisłych uniwersytetów wydarzenia podczas, których studentki i doktorantki będą mogły wziąć udział  warsztatach, techtalkach i klinice kariery.

#3

PROGRAM

WOLONTARIACKI

Program wolontariacki IT for SHE, to program w ramach którego proaktywne studentki kierunków informatycznych wraz z Mentorami uczą dzieci programowania i promują wiedzę technologiczną w szkołach, w małych miejscowościach do 30 tys. mieszkańców.

Tegoroczna, czwarta już edycja programu została powiększona o dodatkowy element – “Akademię Edukatorów”. Projekt skierowany jest do nauczycieli, którzy obecnie, ze względu pandemię Covid-19, znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji. Celem Akademii jest wsparcie i inspirowanie edukatorów poprzez dzielenie się wiedzą, praktycznymi rozwiązaniami i narzędziami oraz networking. Spotkania w ramach Akademii prowadzą najlepsi eksperci z firm technologicznych, instytucji związanych z nowymi technologiami, edukacją i biznesem.

Tematy poruszane podczas webinariów w ramach “Akademii Edukatorów IT for SHE” to m.in.:
Narzędzia do pracy online i bezpieczeństwo w sieci (20 sierpnia).
Jak zainteresować dzieci i młodzież nowymi technologiami? Praktyczne przykłady działań (24 września).

Jak zachęcać dziewczynki do nowych technologii? Nowe technologie w praktyce –  scenariusze zajęć i narzędzia w edukacji (22 października).

Więcej informacji na stronie.

Zapisy na webinaria!

Razem rozbudzamy miłość do nowych technologii!

#4

WOMAN

IN TECH CAMP

Women in Tech Camp to obóz dla najzdolniejszych studentek informatyki z polskich uczelni technicznych. W tym roku odbędzie się już czwarta edycja największego w Europie obozu tematycznego dla dziewczyn w IT. Dla studentek jest to niezwykła okazja do zgłębienia tajników zaawansowanego programowania, spotkania wybitnych mentorów i mentorek oraz zaplanowania kariery profesjonalnej i ścieżki rozwoju osobistego w branży technologicznej. Dziewczyny stworzą też network inspiracji i wzajemnego wsparcia, który stanowić będzie fundament dla ruchu wybitnych kobiet w IT.

Do aplikowania na Women in Tech Camp zapraszamy dziewczyny, które chcą tworzyć przyszłość nowych technologii! 🙂

Udział w obozie jest bezpłatny.

FILMY

PARTNERZY