Premiera raportu „Kobiety w Technologiach 2020”

Jak przebiega ścieżka kariery kobiet w technologiach? Jakie mają aspiracje, jak awansują, dokąd chcą dojść? Czego oczekują od pracodawcy – a co dostają? I czemu wciąż słyszą – najpierw od wykładowców a potem od kolegów w pracy – seksistowskie komentarze?

28 maja odbyła się premiera najnowszego raportu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy  i Citi Foundation pt. „Kobiety w Technologiach 2020. Rewolucja przyspiesza”. Publikację przygotowano na podstawie wyników badań ankietowych 1000 respondentek (500 studentek kierunków technicznych i ścisłych oraz 500 profesjonalistek z branży high tech). Na 120 stronach Raport kreśli bogaty i zniuansowany portret współczesnych profesjonalistek w branży technologicznej oraz wchodzących do tej branży studentek, pokazuje ich aspiracje oraz wyzwania, przed którymi stają. Diagnozuje czynniki które wpływają na ich zainteresowanie naukami ścisłymi, doświadczenie studiów, sposób wchodzenia do branży, przebieg kariery, wpływ macierzyństwa, wizje przyszłości. Przygląda się też kwestii solidarności kobiet, autostereotypom i atmosferze pracy w środowiskach zdominowanych przez mężczyzn. Przede wszystkim jednak może wskazywać kierunki zmiany samego przemysłu technologicznego.

Raport powstał dzięki współpracy z Citi Foundation i Fundacją Kronenberga w ramach projektu akceleracji kobiecych startupów tech/science „Shesnnovation Academy” (www.shensnovation.pl).

 

Polska Agencja Prasowa o Raporcie 

RAPORT do Pobrania Polski

RAPORT do Pobrania English