Dr Bianka Siwińska powołana do Rady ds. Cyfryzacji.

Dr Bianka Siwińska, Prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz Perspektywy Women in Tech, została powołana przez wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego do Rady ds. Cyfryzacji.

Przewodniczącą Rady ds. Cyfryzacji została dr Agnieszka Jankowska, wiceprezeska zarządu Fundacja Digital Poland, członkini rady dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce oraz członkini rady Rady Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji – PIIT

W skład Rady weszły także:
dr hab. Katarzyna Kopczewska – profesor Uniwersytet Warszawski na Wydziale Nauk Ekonomicznych (WNE UW) w Katedrze Data Science,
Katarzyna Szymielewicz – prezeska Fundacji Panoptykon

„Zależy nam na efektywnej współpracy z najlepszymi na rynku ekspertami i ekspertkami. Cieszę się, że 4 wspaniałe specjalistki, znane ze swojego zaangażowania, wiedzy i profesjonalizmu, zgodziły się dołączyć do Rady. Wierzę, że nowe członkinie Rady pomogą nam rozpoznawać przyszłość oraz szanse i zagrożenia, jakie ze sobą niesie” – podkreślił minister cyfryzacji.

„To wielki zaszczyt i zobowiązanie. No i możliwość proponowania kluczowych kierunków rozwoju państwa w obszarze nowych technologii – mówi dr Bianka Siwińska – Nowa Rada stawia na mądre, innowacyjne i wrażliwe społecznie kierunki działania. Na Kobiety, na kompetencje i talenty STEM/informatyczne z Polski i ze Wschodu. Na edukację i badania w zakresie technologii kwantowych. Na Polskę, jako europejski Hub IT, na migrantki z Ukrainy jako olbrzymi potencjał na wykwalifikowane pracownice w firmach technologicznych. Zależy nam także na wypromowaniu wiedzy na temat możliwości kariery technologicznej w służbie publicznej. Tak aby rozwiązania i zabezpieczenia Polski Cyfrowej tworzyli najlepsi i najlepsze. Chcemy transparentności i nowej jakości komunikacji ze wszystkimi zainteresowanymi. A, i byłabym zapomniała: nasz nowy skład zastąpił w sumie trzech Panów…. W CYFRYZACJI NADSZEDŁ CZAS KOBIET!”